200 yeni proje 1 Nisan’da gösterimde! Antalya’nın altın çağı başlıyor

Antalya’da, Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Antalya’nın Altın Çağı” projelerini açıkladı.

Geçen hafta Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün lansman toplantısındaydım. Antalya’nın en büyük ilçesi olan Kepez’de üç dönemdir başkanlık eden Tütüncü’nün heyecanı gözlerinden okunuyordu. Lansman öncesinde kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Trafikten ulaşıma, kentsel dönüşümden çevreye kadar 200’ün üzerindeki projesini tanıttı. Toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, önceki dönem Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, önceki dönem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye başkan adayları, il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Milliyet’e konuşan Başkan Tütüncü, şunları söyledi: “1 Nisan sabahı büyükşehir belediye başkanı olursam ilk önceliğim Antalya’nın en önemli problemi olan ulaşımla ilgili sorunlarını çözmekle başlayacağım. Ama altın çağda sadece ulaşım sorununa odaklanma yok. Altyapı gibi imar sorunları, mülkiyet sorunları gibi Antalya’nın temel belediyecilik problemleri de var. Antalya’yı dünya sahnesine çok daha güçlü çıkarabilecek bir turizm vizyonunun izlerini, eserlerini, etkilerini de Antalya’da göreceğiz.

“Keyif verirdi”

Sözün özü şu ki, 1 Nisan’dan itibaren yapacak çok işimiz var. Birçok başlıkta eş zamanlı çalışmalara başlayacağız. Ama önceliğimiz Antalya’nın öncelikli problemleri ve sorunları çözmek. Yıllar içerisinde şehir büyüyor. Bu büyüyen şehirle doğru orantılı olarak altyapı yatırımlarını yapmadığımız takdirde bu sefer şehir geride kalıyor ve yağmurlar Antalya için baskın, taşkın ve sel oluyor. Hepimizin keyfini kaçıran bir duruma dönüşüyor. Biz bunun olmamasını istiyoruz. Yağmurlar eskiden bize hep keyif verirdi. Romantik bir ortamda yağardı. Ve biz neşeli olurduk, o zamanlar yağmurun yağması büyük bir bereket ve sevinç vesilesiydi. Dolayısıyla gene yağmura karşı tedbirlerimizi aldığımız takdirde Antalya’ya o geçmişteki güzel günlerine döndüreceğiz. Bunları başaracağız.”

“Başlangıç olacak”

Bizim çalışmalarımız uzun soluklu diyen Başkan Tütüncü, sözlerine söyle devam etti: “1 Nisan bir başlangıç olacak. Her belediye başkanı değiştiğinde politikaları değişen bir şehir istemiyoruz. Bu yolda temel belediyecilik çalışmalarına ilişkin uzun soluklu politikalar üreteceğiz. Bunlarla beraber Antalya’nın dünya sahnesine çıkmasını sağlayacak, özellikle turizmde çok yeni atılımlarımız olacak. Antalya on binlerce yıllık medeniyet tarihiyle çok büyük bir kültürel mirasa sahip. Ama bu kültürel mirasını dünyaya çok iyi tanıtamıyor. Çok iyi pazarlayamıyor. Bunun önündeki engelleri kaldıracağımız uzun soluklu çalışmalarımız olacak. Yüksek ufuklu işlerimiz olacak.

“Katkı sağlayacağız”

Antalya, tarım ve hayvancılık konusunda da yeryüzünün en önemli merkezlerinden biri. İşte bu yeryüzünün bu en önemli merkezinde siz yüksek ufuklu çalışmalar yaparsanız hem ülke tarımına çok olumlu bir katkı sağlarsınız hem de tarımı ve hayvancılığı yerel kalkınmanın en önemli dinamiklerinden biri haline getirirsiniz. Bununla da ilgili çok ufuk açıcı, yüksek ufuklu ve hemşehrilerimizi üretmeye, çalışmaya teşvik eden projeler var.”

“Nazlı güzelim”

Toplantı öncesinde konuştuğum Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’yü salonda görünce bir kere daha ne kadar hazır ve istekli olduğunu anladım. Sahneye çıktığında gözlerindeki ışıltı, beden dili, salonun en sonundan belli oluyordu. Aslında Hakan Bey, çok öncesinden bu göreve hazırdı. Önceki yıllardan bu yana düzenli olarak Gazipaşa’dan Kaş’a kadar tek tek gezip Antalya’nın nabzını hep yoklayan bir siyasetçi. Sahneye çıktığında ilk sözü; “Fetret devri yaşayan Antalya için nazlı güzelim” oldu. Sözlerine “Gelin Antalya’yı dünyanın en güzel şehri yapalım.” diyerek, gerçek belediyecilik vizyonunu ortaya koydu. Tütüncü, Kepez’de 15 yıllık belediye başkanlığı döneminde gece gündüz demeden çok çalıştıklarını, aynı çalışma performansıyla Antalya’yı altın çağına taşıyacaklarını söyledi. Projelerini anlatmaya Antalya’nın öncelikli sorunu olan ulaşım ile başlayan Tütüncü, “Antalya’nın ulaşım sorunu çok, bizim de heybemizde çözüm çok.” dedi. Tütüncü, Antalya’yı altın çağına taşıyacak projelerini açıkladıktan sonra sahneye gelen kızı Zeynep’e sarıldı, en büyük destekçisi eşi Ayşe Tütüncü’nün elini öptü.

İşte Tütüncü’nün, Antalya’yı altın çağına ulaştıracak projelerinin 12 başlığı:

– Ulaşım

– Altyapı

– İmar ve Şehircilik

– Temel Belediyecilik

– Turizm

– Yerel Kalkınma

– Tarım-Hayvancılık

– Bilim-Teknik

– Kültür-Sanat

– Sosyal Belediyecilik

– Çevreci Belediyecilik

– Spor

“Biz Adana kazanacak diyoruz”

Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Sheraton Otel’de düzenlenen toplantıda projelerini açıkladı. Kocaispir, Adana’nın yeni dönemde hızlı bir şekilde ulaşımdan kentsel dönüşüme, ekonomiden sanayiye, eğitimden kültüre, tarım ve hayvancılıktan turizme kadar her alanda örnek bir şehir olacağını belirtti.

“Şile emin ellerde”

Şile Belediyesi, 31 Mart seçimleri kapsamında Şile The Sign Otel balo salonunda görkemli bir proje lansmanı düzenledi. Yoğun ilgi gören ve katılımcıların coşkuyla eşlik ettiği toplantıda, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, 5 yıllık süre zarfında hayata geçirdiği projeleri ve gelecek dönem Şile için tasarladıkları projeleri anlattı.

3 ilçeye kültür merkezi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yeni dönemde 3 ilçeye Kültür ve Yaşam Merkezi kazandıracaklarını müjdeledi. Başkan Ergün, “Aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimiz başta olmak üzere, hemşehrilerimiz için kültür ve yaşam merkezleri inşa edeceğiz. Akhisar, Turgutlu, Salihli Kültür ve Yaşam Merkezi projemizle şehrimizin sosyal ve kültürel yaşamını zenginleştireceğiz” dedi.

Efeler’de ilk hasat

Aydın’da, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, belediyenin kendi arazilerinde üretilen enginar, kuşkonmaz ve şevketibostanların hasadına katıldı. Böylece 2022 yılı Mayıs ayında toprakla buluşturulan kuşkonmazların da ilk hasadı yapılmış oldu. Efeler Belediyesi, Tepecik Mahallesi’nde bulunan toplam 58 dönüm tarım arazisinde ürettiği enginar, kuşkonmaz ve şevketibostanların hasadını gerçekleştirdi.

Beşiktaş’ta Konaklar Bostanı açıldı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Konaklar Mahallesi’nde sürdürülebilir bir yaşam için başlatılan Konaklar Bostanı’nı hayata geçirdi. Bostanın çevreci vatandaşların katkılarıyla hazırlandığını belirten Rıza Akpolat, “Beşiktaş’ta çevreye ve sürdürülebilir yaşama karşı her zaman duyarlıyız.” dedi.

Mudanya’ya Denizcilik Lisesi

Cumhur İttifakı AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Gökhan Dinçer, “Mudanya’ya Denizcilik Lisesi, sonrasında da Denizcilik Yüksekokulu kurmak istedikleri” müjdesini verdi.

Müzeler şehiri

– Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, turizm potansiyelini artırmak ve kültürünü koruyarak geleceğe aktarmak için yeni müzeleri şehre kazandıracak. Kültürü, gelenekleri ve tarihi ile zengin Gaziantep için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Başkan Fatma Şahin öncülüğünde yeni dönemde yeni müzeler yapacak, tarihi yapılara sahip çıkacak.

7 günde 30 mahalle

– Bursa’da, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Nilüfer ilçesinin dört bir yanını gezerek vatandaşlarla görüşen Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, çözüm odaklı çalışacaklarını belirtti. Özdemir, “Amacımız Türkiye’nin marka kenti Nilüfer’i daha da yaşanabilir kılmak. Halkımız da hizmetlerimizin takipçisi olsun” dedi. Seçim sürecinde halkın her kesimine ulaşmaya çalışan Şadi Özdemir, 7 günde 30 mahalle gezdi.

Martı operasyonu!

– Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gömeç Dalış köyü açıklarında balıkçıların kullandığı kancalı sahte maket yeme takılarak boğulmak üzere olan bir martı, Dalış köyü görevlisi Burak Gürcan sayesinde kurtarılarak yeniden doğal ortamına salındı.

Siz sorun yetkililer yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları, trafikte karşılaştığınız sorunları, yaşadığınız problemleri sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya [email protected] elektronik posta adresine şikâyetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x